Instagram'dan Nasıl Para Kazanabilirim

Instagram'dan Nasıl Para Kazanabilirim


Instagram’dan Para Kazanma Yolları | En Çok Kazandıran YöntemlerInstagram’dan Para Kazanma Yolları | En Çok Kazandıran YöntemlerInstagram’dan para kazanma yolları, insanların son dönemde en çok araştırdığı tekniklerdendir. Sosyal medya platformlarının gelişmesi ve daha çok şahıs doğrulusunda kullanılması nedeniyle bu platformlardan para kazanma yollarının araştırılması normal.
Instagram’dan nasıl para kazanılır sorusunu sıkça duymaktayım. Yeni güncellemeler ve özelliklerle birlikte takipçi adedi da süratle artırılabildiği amacıyla fazlası şahıs bu platformdan para kazabilecekleri bilmek istiyor. Ben de sizlere en mühim para kazanma tekniklerini anlatacağım.
Burada fazlası bireyin aklına Instagramdan para kazanmak amacıyla kaç takipçi lazım olur sorusu gelebilir. Esasında bunun amacıyla net bir rakam yoktur. Tamamen sahip olduğunuz kitle ve onları yönlendirebilmenizle alakalıdır. Sosyal medyada 100 bin takipçisi olup ayda bin lira kazananın yanısıra 10 bin takipçisi olup da 5-6 bin lira kazananı da gördüm. Bu amaçla süreci doğru yönlendirebilmelisiniz.
 
Instagram’dan Para Kazanma Yolları
Instagramdan para kazanma, internetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Milyonlarca kullanıcı olması bu sosyal platformun en kuvvetli yönlerinden biri.
Sosyal medya platformları, detaylı şekillerde reklam yapabileceğiniz platformlardır. Genellikle Instagram, son dönemlerde gelen özelliklerle birlikte tam manasıyla bir e-ticaret sitesine dönüşmüştür. Herkes bir yerlerden reklam alıp ürün pazarlamaktadır.
 
Influencer Olarak Para Kazanma
Influencer, kitleleri etkileyen şahıslara verdiği addır. Sosyal medyada belirli bir kitlesi olan ve o kitleyi birtakım açılardan yönlendirebilen şahıslara Influencer denir.

Eğer sosyal medyada belirli bir kitleniz varsa siz de bu işi yapabilirsiniz. Kitlenizle aranızdaki teması gören markalar size reklam verecektir. Genellikle markalar size ürün göndererek bu ürünleri denemenizi ve takipçilerinize göstermenizi isterler.

Böylece siz de reklam karşılığı ücret alabilirsiniz. Genellikle paylaşım başına ücret alınmaktadır. Tabi ki uzun vadeli anlaşmalar yapmanız, her yönden daha iyi olacaktır.

Eğer başarılı olursanız, başka markaların da dikkatini çekebilirsiniz. Böylece daha çok reklam alma ihtimaline sahip olursunuz.
Instagramdan para kazanma isimli rehberden bu hususta çok daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
Satış Ortaklığı ile Para Kazanma
Son zamanların en çok tercih edilen Instagramdan para kazanma tekniklerinden biridir. İnsanlar belirli bir kiteleye sahipse, başkalarının ürünlerini tanıtırlar ve ürünlerin satın alınması durumunda satıştan komisyon alırlar.

Trendyol affiliate düzeneğinin meydana çıkmasıyla birlikte de bu sistem daha çok kullanılmaya başlandı. Oluşturulan koleksiyon linkleri story ya da Bio’da paylaşılarak gelen şahıslardan kazanç elde edilmektedir.

Bu sisteme dahil olabilmek amacıyla en az 10.000 takipçi gerekmektedir. Çünkü Instagram storylerde link paylaşabilmek amacıyla en az 10 bin takipçi gerekmektedir.

Sadece Trendyol değil, fazlası firmanın da uygulamaları var. Şirketlere başvurup, programlara dahil olarak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Instagram’dan para kazanmak amacıyla bu tekniğin gerektiğince başarılı olduğunu söylemeliyim.
Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma
Az evvelce başkasının ürünlerini satarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatmıştım. Şimdi de kendi mamülünüzü satarak para kazanmaktan bahsedeceğim. Burada mühim olan ürün tercihidir. Kitlenizin isteklerine göre ürün belirlerseniz, daha başarılı olabilirsiniz.

Baktığınızda son vakitlerde butiklerin ve başka ürün satıcılarının arttığını görebilirsiniz. Bunların fazlası şayet süreci iyi yönetirlerse, güzel paralar kazanabiliyor. Fakat tabi ki herkes aynı şekilde para kazanamıyor.

Ürünlerinizin reklamını yapmalı ve gelen taleplere göre satmalısınız. Size tavsiyem, derli toplu paylaşım yapmanız ve müşteri memnuniyetini sağlamanız. Böylece Instagram’dan para kazanma hayaliniz gerçek olabilir.

Bu hususta Instagram’ın çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Bu amaçla dikkatlice paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.
Instagram Hesabı Alıp Satarak Para Kazanma
Neredeyse her firma ya da işletmenin sosyal medya hesabı talebi olmaktadır. Tabi ki fenomen olmak isteyen bireylerin de çok takipçisi olan hesap istemeleri normaldir.

Bunun amacıyla hesap satanlara gidebilirsiniz. Ya da siz de hesap alıp üzerine kar koyarak başkasına satabilirsiniz.

Tabi ki hesap alabilmek yerine kendiniz de büyütebilirsiniz. Paylaşımlar yaparak ve ilgi çekici içerikler paylaşarak kısa sürede büyütebilirsiniz. Büyüttüğünüz hesapları, işletmelere ya da şahıslara satarak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Buradan alacağınız para, hesabın takipçi kitlesine ve kalitesine göre değişebilmektedir. Bazı 10 bin takipçili hesaplar 300 TL’ye satılabilirken, birtakım hesaplar ise 1500-2000 TL’ye satılabilmektedir.
Instagram’dan Ne Kadar Para Kazanılır?
Instagram’dan para kazanmak amacıyla fazlası teknik bulunmakta. Her teknikte değişik kazançlar elde edilebilmektedir. Bu amaçla net olarak şu kadar kazanılır diyemeyiz.

Reklam yapıyorsanız, yaptığınız anlaşmaya göre derli toplu gelir elde edebilirsiniz. Anlaştığınız markalarla en az 3-4 aylık çalışma yapmanızı öneririm. Diyelim ki 100 bin takipçili bir hesaplarınız var ve haftada 3 paylaşım yapacaksınız. Markanın sektörü ve takipçi kitlenizi ilgi alanına göre fiyat belirleyebilirsiniz. Genelde 1 paylaşım 100-200 TL seviyesinde olmaktadır. Böylece aylık 2000 TL seviyesi para kazanabilirsiniz.

Tabi ki aynı takipçi adedina sahip olan ve daha çok kazanan şahıslar de var. Hesabın etkileşimi ve talebin haline göre fiyat değişebilmektedir.

Aynı takipçi adedi olup kendi ürününü satanlar da var. Bu şahıslar daha çok kazanabilmektedir. Benim gördüğüm üzere aylık 10-20 bin TL gibi cirolar yapanlar da mevcut. Eğer kitle sizden ve ürününüzden memnun kalırsa bu rakamlara ulaşmanız hayal değil.

Affiliate linklerinden de kazananlar var. Örneğin Trendyol linkleri ile aylık 2-3 bin TL kazananlara da rastlayabilirsiniz.

Sonuç olarak işinizi iyi yapmanız ve hesaplarınızı iyi pazarlamanız durumunda çok iyi karlar elde edebilirsiniz.